16 lipiec 2022

Obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Lubartowie

W 103. rocznicę powołania Policji Państwowej na placu Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji. Życzenia dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników w imieniu kadry kierowniczej złożył Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie inspektor Andrzej Antoniewski.

Wczoraj z okazji 103 rocznicy powołania Policji Państwowej lubartowscy policjanci obchodzili swoje Święto. O godz. 13.00 na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. W uroczystości uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektor Jerzy Czebreszuk, Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie inspektor Andrzej Antoniewski, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lubartowie podkomisarz Grzegorz Kuter a także policjanci, pracownicy, emeryci policyjni oraz zaproszeni goście.

Jako pierwszy przemawiał Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie inspektor Andrzej Antoniewski, który podziękował policjantom za wspólną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lubartowskiego.

Pod adresem Policji jak również policjantów i pracowników komendy padło wiele podziękowań i słów uznania za codzienną służbę oraz dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Podczas uroczystości wręczono akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awanse otrzymało łącznie 72 policjantów w korpusach: oficerów, aspirantów, podoficerów i szeregowych policji.

Awansowanym gratulujemy wyróżnienia, a wszystkim, którzy wspierają działania Policji w dbaniu o wspólne bezpieczeństwo dziękujemy!

starszy sierżant Jagoda Stanicka