28 marzec 2024

Marketowy złodziej siekier zatrzymany przez policjantów

zdjęcie: Marketowy złodziej siekier zatrzymany przez policjantów / fot. KPP Lubartów
Policjanci z Posterunku Policji w Kamionce ustalili i zatrzymali złodzieja markowych siekier, które mężczyzna kradł z różnych sklepów na terenie powiatu lubartowskiego. Sprawca to 61-letni mieszkaniec Dęblina. Mężczyzna odpowie przed Sądem za kradzież. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Na poczatku marca br. policjanci z Posterunku Policji w Kamionce zostali poinformowani o notorycznie powtarzających się kradzieżach siekier ze sklepów na terenie gminy Kamionka. Łupem sprawcy padały siekiery, jednej ze znanych na rynku marek zajmujacych się sprzedażą tego typu narzędzi.

Pierwsze informacje uzyskali o kradzieży w marketach w Kamionce i Abramowie. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że do kradzieży dochodziło także w innych sklepach mieszczących się na terenie powiatu lubartowskiego, m. in. w Firleju. Dzięki wnikliwie przprowadzonym czynnościom, mundurowi ustalili sprawcę. Okazał się nim, 61-letni mieszkaniec Dęblina, który z kradzieży znalazł sobie dodatkowe źródło utrzymania. 61-latek specjalnie przyjeżdżał "na zakupy" w rejon naszego powiatu i kradł opisane narzędzia. Jego łupem padło także kilkadziesiąt sztuk tarcz do cięcia metalu. Swoim działaniem mężczyzna spowodował straty na łączną kwotę powyżej 2400 złotych.

61-latek przyznał się do popełnionych w krótkim odstępie czasu czynów. Wkrótce odpowie za kradzież przed Sądem. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.