12 grudzień 2023

Tymczasowy areszt za kopanie, szarpanie, plucie i próbę pogryzienia policjantów

zdjęcie: Tymczasowy areszt za kopanie, szarpanie, plucie i próbę pogryzienia policjantów / pixabay/424499
Mieszkaniec gminy Trawniki kopał policjantów, szarpał ich za mundur, pluł oraz próbował gryźć; usłyszał zarzut czynnej napaści, znieważenia i został tymczasowo aresztowany – poinformowała we wtorek policja.

Jak przekazała asp. szt. Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku, mężczyzna zadzwonił w sobotę na numer alarmowy twierdząc, że zmieszał narkotyki z alkoholem, leży w śniegu i chce ze sobą skończyć.

Na miejscu mundurowi zastali 37-letniego mieszkańca gminy Trawniki. "Był wyraźnie pobudzony, w ręku trzymał nóż oraz młot i krzyczał, że oblał się benzyną i się zabije. Na szyi miał założony sznur" – podała.

Następnie mężczyzna zaczął grozić funkcjonariuszom śmiercią i wyzywał ich. "Chwycił za leżące na ziemi widły i ruszył na policjantów wymachując tymi przedmiotami i wykrzykując, że ich zabije. Podczas obezwładniania przez policjantów 37-latek kopał, szarpał za mundur, pluł oraz próbował ich gryźć" – wymieniła Domaradzka. Okazało się, że mężczyzna miał pod kurtką schowany sekator.

Policjanci zatrzymali 37-latka i osadzili w areszcie. Mężczyzna był wielokrotnie notowany w policyjnych kartotekach. Tym razem usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz ich znieważenia.

W poniedziałek sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ maak/